Популярне

Цього року на Тернопільщині поменшало першокласників і шкіл

Цього року на Тернопільщині до школи пішло 11 600 першокласників. Це на шістсот менше, ніж торік. Скоротилася в області й кількість загальноосвітніх навчальних закладів, втім, це пов’язано із створенням опорних шкіл.

Через обов’язковість ЗНО у коледжах і ПТУ, охочих навчатися у десятих класах загальноосвітніх шкіл області побільшало, – розповідає керівник управління освіти і науки ОДА Ольга Хома. А зменшення кількості першачків пояснюють демографічними тенденціями.

«Цьогоріч за парти вперше сіло 11 600 учнів, минулого року було 12 200.  Але загалом у навчальних закладах Тернопільської області навчатиметься, порівняно з минулим роком, на 1900 учнів більше. Першачків пішло менше, але що стосується десятого класу, то учнів пішло більше. Школярі розуміють, що ЗНО потрібно складати, як у закладах професійної освіти, в коледжах, так і у школах. У порівняні з минулим роком шкіл запрацювало менше, минулого року працювало 723 загальноосвітні заклади, цьогоріч 717. Але що стосується зменшення кількості навчальних закладів, тільки два призупинило діяльність, інші стали філіями опорних навчальних закладів. На жаль, ідея створення опорних шкіл себе повністю не виправдала, оскільки опорні начальні заклади мали б надавати високоякісні освітні послуги. Але, на жаль, місцеві органи влади роблять опорний навчальний заклад, щоб залучити певне фінансування, не понижуючи при цьому у ступені малокомплектних шкіл».

Додамо, нині на Тернопільщині працює 33 опорних навчальних закладів. При цьому лише у  трьох їхніх філіях відбулося пониження ступенів. Таким чином органи місцевого самоврядування намагаються отримати максимальне фінансування для освітніх закладів.

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією